KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12487004
nr 1248 7004
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på duk, 60x50
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 april 2019
kl 18:28:16
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)